Vasa IP adresa : [34.235.143.190]
holican holican
Dnes má sviatok Blanka, zajtra Adolf a pozajtra Vratislav, Vratislava.
16. 06. 2019   | Reg./Prihl. | POKEC | Hlavná stránka | Listy od čitateľov | Stiahnite si |    
online je 10 čitateľov,
skús POKEC-ať

Naposledy registrovaní čitatelia
 • lajo
 • niktos
 • Xxxxx
 • erika

 • kontaktný e-mail:
  redakcia
  webmaster
  administrator
  xerro
  lucky

  Celkom9149238
  Jún12996
  Dnes131

      Boli zobrazené 14 (z 14 nájdených) článkov.    

  Všetko je všetkým jedno!
  (k2n, Archív článkov_2003, 12.12.2003)
  K takému záveru logicky dospeje každý holíčan, ktorý sa zúčastní na rokovaní Mestského zastupiteľstva, alebo si aspoň z neho prečíta zápisnicu .
  Na rokovaniach, spravidla lajdácky pripravených, prichádza k tragikomickým situáciám, kde sa niektorí poslanci vzácne o niečo snažia, verejnosť kritizuje dianie v meste a mestskí predstavitelia zavádzajú a zamotávajú.
  A darí sa im to stupňovať, hoci sa za rok svojho neslávneho pôsobenia už mohli konečne aj niečo naučiť.
  Asi je im to jedno.
  A väčšine poslancov je to jedno tiež,
  lebo v opačnom prípade by už dávno zakročili. Aj občanom to už začína byť jedno a to je na tom to najhoršie.
  Posledné rokovania MsZ tieto riadky opäť potvrdilo.
  .....a diali sa veci neuveriteľné!
  (k2n, Archív článkov_2003, 10.12.2003)
  Udiala sa vlastne iba jedna neuveriteľná vec, a tá sa udiala na mestskom zastupiteľstve 20. 11. 2003.
  Na tomto celkom zaujímavom zastupku toho bolo dosť, no neuveriteľné bolo , že sa poslanci zobudili a prvý krát nabrali odvahu „neodklepnúť“ primátorom navrhovaný a presadzovaný „výhodný“ odpredaj cca 7 árového pozemku vyčleneného z areálu štadióna.','Takúto trúfalosť si poslanci dovolili prvý krát za toto volebné obdobie.
  Proti návrhu síce hlasoval iba jeden poslanec, no sedem sa zdržalo hlasovania, čo z dvanásť prítomných stačilo , aby návrh neprešiel.
  Primátor za svoj návrh bojoval ako lev (asi vedel prečo tak robí), ale poslanci sa začali prebúdzať a demagogické argumenty mu nechceli a nechceli „zbaštiť“.
  Možno sa niektorí po individuálnom pohovore s primátorom, ktorý sa všeobecne očakáva, dodatočne „umúdria“, ale prvá lastovička je tu!
  Čítali ste „Rozvojový program Mesta Holíč na roky 2004 – 2006 s výhľadom do
  (k2n, Archív článkov_2003, 19.11.2003)
  Ak nie, tak máte možnosť.
  Vyšiel ako príloha dvojtýždenníka Holíčan. Prečítajte si a žasnite, ako si naši mestskí páni predstavujú budovanie „krajších zajtrajškov“.
  Vytvorili totiž \"materiál\", ktorý má s rozvojovým programom mesta pramálo spoločné.
  Tieto, asi tri listy formátu A4 nepripomínajú rozvojový program mesta ani formou, ani rozsahom a už vôbec nie obsahom.
  Materiál má k rozvojovému programu asi tak ďaleko, ako má povoz ťahaný kozou k mercedesu.
  Nabrali odvahu predložiť holíčskej verejnosti zmes svojho volebného programu okoreneného troškou mestských bolestí, a chuť vylepšili zopár sci-fi myšlienkami.
  Asi si pramálo vážia holíčanov, keď sú im schopní predhodiť „skvost“, ktorý je urážkou tých, čo do veci vidia a zneužitím tých, ktorí sa vo veci rozumejú menej.
  Máme v Holíči istoty?
  (k2n, Archív článkov_2003, 22.10.2003)
  Máme a jednu sa nám dokonca podarilo aj nájsť.
  Našu nájdenú istotu ale nesmiete hľadať medzi klasickými formami istoty.
  Nikto si nemôže byť istý svojim zdravím, úsporami, zamestnaním, počasím a tak. To platí všade.
  V Holíči si ale môžeme byť jedným istý.
  Začne v dohľadnej dobe Holíč „výhodne“ rozpredávať svoj majetok?
  (k2n, Archív článkov_2003, 12.10.2003)
  Je to otázka z kategórie predpovedí a predpovedať budúcnosť bolo a je ťažké v každej dobe.
  Vždy záleží na kvalite podkladov, z ktorých predpoveď vychádza.
  Naša predpoveď nemá základ v kartách a ani v krištáľovej guli.
  Vychádzame z uznesení Mestského zastupiteľstva, konaného 3. 10. 2003, teda mali by to byť serióznejšie podklady ako karty.
  Teda aspoň by mali byť!
  Dva pohľady na jedno mestské zastupiteľstvo.
  (k2n, Archív článkov_2003, 29.09.2003)
  Na to, ktoré sa konalo 11. 9. 2003 v obradnej sieni MsÚ Holíč.
  Prvý pohľad je oficiálny a je to ten, ktorý si môže prečítať každý občan, ktorý si vyžiada zápisnicu z tohto stretnutia predstaviteľov mesta s poslancami.
  Zápisnica je to na pohľad pekná. Má asi sedem strán a po jej prečítaní by nezainteresovaný čitateľ musel skonštatovať, že máme v meste všetko v poriadku a to, čo v poriadku ešte náhodou nie je, sú len maličkosti, na odstránení ktorých sa intenzívne a konštruktívne pracuje. .. čítajte ďalej
  Niečo o kontrole „made in Holíč“.
  (k2n, Archív článkov_2003, 03.09.2003)
  Na Slovensku sme si zvykli používať jednoduchú výhovorku. Používame ju vtedy, ak niečo „nešlape“ tak, ako by malo. Tou výhovorkou sú diery v zákonoch a vôbec nedokonalé zákony. Poznáte tie reči ako: „my by sme to radi robili dobre, ale viete, zákon nám to neumožňuje, zákon je nedokonalý....“. S takouto obranou proti kritike sa stretol už vari každý. Bohužiaľ, často je to pravda, ale určite nie vždy. Zákony, dobré aj zlé, vždy aplikujú iba ľudia a na ľuďoch z veľkej miery záleží, ako so zákonmi naložia.
  Skúsme si teraz posvietiť na aplikáciu niektorých ustanovení zákona o obecnom zriadení ( č. 369/1990 Zb., v znení neskorších predpisov ) v Holíči. Je to jeden z mála zákonov, ktorý má viac pozitív, ako negatív. V každom prípade tento zákon postavil samosprávu do jedinečnej pozície, na ktorú sme za totality nemohli ani pomyslieť a to, že samospráva sa sama spravuje a sama kontroluje. Tento zákon má hlavu a pätu aspoň v tom, že jasne stanovuje organizáciu samosprávy a teda aj to, kto je komu nadriadený, či podriadený........
  A opäť bolo Mestské zastupiteľstvo!
  (k2n, Archív článkov_2003, 28.07.2003)
  Bolo 16. 7 2003, ale možno by bolo lepšie, keby nebolo. Opäť sa na ňom ukázalo, že by páni poslanci urobili múdrejšie, keby sa radšej išli kúpať, alebo išli na pivo. Nemuseli by sa aspoň vyhýbať riešeniu problémov v meste vyhli by sa poslušnému ( až servilnému ) hlasovaniu za to, čo im mestský ma manažment predhodí na schválenie.
  A my, občania, by sme sa nemuseli zabávať na tom, ako všetko unisono schválili. Hlasovalo sa celkom 13 krát a poslanci boli vždy za a ani raz nebol nikto proti a ani sa nikto hlasovania nezdržal. My starší si podobné hlasovania určite pamätáme. Lenže to bolo pred viac, ako trinástimi rokmi!
  Nepotrebujete náhodou nové zábradlie, alebo plot?
  (k2n, Archív článkov_2003, 27.06.2003)
  Neváhajte a choďte na MsÚ v Holíči, kde Vám radi pomôžu!
  Asi sa dostali k mimoriadnym peniazom a tak začali pomáhať aj cudzím.
  Večer Základnej umeleckej školy v Holíči.
  (webmaster, Archív článkov_2003, 22.06.2003)
  Tanec, hudba a spev ovládli Holíč. Kolektív umeleckej školy, s mladým a dynamickým riaditeľom p. Petrom Kovárikom, zorganizovali profesionálnu akciu v Holíčskom "amfíku"
  Holíč bude mať veľké problémy !!!
  (k2n, Archív článkov_2003, 16.06.2003)
  Prečítali sme si zápisnicu z Mestského zastupiteľstva.
  Naši páni poslanci sa 26 mája opäť zišli na MsZ a pokúsili sa zaoberať problémami mesta. Po prečítaní zápisnice však zisťujeme, že sa až toľko od práce nepretrhli.
  Najdôležitejší bod programu ( schválenie záverečného účtu mesta za rok 2002 ) vypustili hneď na začiatku rokovania z dôvodu, že audítorka nedodala audit. Nikto z prítomných poslancov sa ani len nespýtal, prečo nie je audit dodaný. Audítorka vie asi veľmi dobre, prečo tak robí. Určite niečo nie je zaúčtované správne a čaká , až sa to dá do poriadku. A poslanci si mali nechať vysvetliť v čom je problém. Záverečný účet sa okrem iného potrebuje aj pre stanovenie čiastky, ktorú si mesto môže dovoliť držať v neuhradených faktúrach, aby nemuselo vyhlásiť tzv. ozdravný režim. Natíska sa otázka: Nie je toto dôvod, prečo sa so záverečným účtom až tak neponáhľajú?
  Prezreli sme si rozpočet mesta Holíč na rok 2003
  (k2n, Archív článkov_2003, 05.05.2003)
  Rozpočet obce je základným nástrojom finančného hospodárenia, ktorým sa riadi financovanie úloh a funkcií obce v príslušnom kalendárnom roku“. (§ 25 ods.1, zák. č. 445/2001 Z.z.).

  Rozpočet mesta Holíč na r. 2003 tieto účely asi ťažko naplní

  .... a zámok, podľa nového kaštiel, máme predaný.
  (k2n, Archív článkov_2003, 07.04.2003)
  Nič nové! Už je to dávno a pomaly to holíčanov prebolelo. Niektorých to až tak nevzrušuje. Predaj zámku by bol aj v poriadku, veď ho nikto neodniesol a stále stojí tam kde ho postavili. Že na zámku už mestu nepatrí ani "škridla" na bránu nikto nenapísal.....Ak však niekto zoberie vysokú províziu za predaj, a následne má vo volebnom program jeho kúpu - TO JE UŽ OZAJ PRINAJMENŠOM ČUDNÉ !!!Súčasný zástupca primátora by o tom vedel porozprávať...(čítajte ďalej)-zmluvy si môžete stiahnut zo sekcie DOWNLOAD (petrovic_zmluvy.zip)
  Čo sa zmenilo v Holíči po minuloročných komunálnych voľbách?
  (k2n, Archív článkov_2003, 06.04.2003)
  V týchto dňoch uplynulo viac ako 100 dní odvtedy, čo nový manažment mesta prevzal moc nad Holíčom a začal úradovať „novými“ metódami. V našich končinách je zvykom, že s prvými hodnoteniami by sa nemalo začať skôr, ako je spomínané obdobie, ale zároveň tých 100 dní v rámci jedného volebného obdobia je dostatočný časový priestor na to, aby sa ukázalo akým smerom sa mieni naša samospráva uberať najbližšie, už iba necelé štyri roky. Čo sa teda od mohutného nástupu novej garnitúry (rozbehli to v piatok, 20. 12. 2002 o 15 hod.) udialo z pohľadu nás občanov?