Vasa IP adresa : [54.225.57.230]
Vasa IP adresa : [54.225.57.230] holican
Dnes má sviatok Anabela, zajtra Jana a pozajtra Tichomír.
20. 08. 2018   | Reg./Prihl. | POKEC | Hlavná stránka | Listy od čitateľov | Stiahnite si |    
online sú 4 čitatelia,
skús POKEC-ať

Naposledy registrovaní čitatelia
 • erika
 • Jožko M.
 • maurisiofd
 • nezávislý

 • kontaktný e-mail:
  redakcia
  webmaster
  administrator
  xerro
  lucky

  Celkom8772096
  August34249
  Dnes82

  Diskusné fórum na www.holican.com

  Téma: Voľna diskusia

  Výpis správ:

  Späť na zoznam tém      Späť na témy

   
  Príspevok:  :feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-18  08:42:40
  Autor:  jackie
  Text príspevku:  
  Máš pravdu, tie garáže sú totálne blbosť. Naši "predkovia", ktorí mali pocit, že človek k svojmu životu potrebuje aj životný priestor sa v hrobe obracajú (sídlisko je relatívne pekné a stavané v 60-tych rokoch). Běž doprdele s tou chemií (garážami).

     
  Príspevok:  :::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-18  10:25:04
  Autor:  k2n
  Text príspevku:  
  Milý "fero". Prečo si myslíš, že do všetkého musím vŕtať iba ja? Ak sa Ti niečo nepáči, alebo s niečím v meste nesúhlasíš, napíš článok, prípadne ho doplň fotografiami, over si pravdivosť toho o čom píšeš, pošli ho a na druhý deň Ti bude článok svietiť na hlavnej stránke www.holican.com. No ak nemáš odvahu, neznižuj sa k provokovaniu a vyzývaniu ku kritike druhých. V Holíči, konečne ako v každom inom meste, je veľa vecí, ktoré si zaslúžia kritiku a samozrejme aj zlepšenie súčasného stavu. Zlepšovanie je dlhodobý a prakticky nekonečný proces, či boj. No a na úspešné vedenie boja sú potrební "vojaci" a nie bezmenní pozorovatelia, či komentátori. Ak to s Holíčom myslíš dobre, naber odvahu a konaj! Vyzývať ku konaniu druhých je málo.
  k2n

    
  Príspevok:  ::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-18  11:38:30
  Autor:  ppp
  Text príspevku:  
  Tiež nerád pozerám, ako mizne zeleň na úkor výstavby garáží, alebo aj hocičoho iného. Pozrime sa však na to z inej strany. Plní ešte zeleň, park, trávnik svoj účel? Veď každý kúsok parku je len kúskom psieho záchodu. Na čo mi je trávnik po ktorom sa nemôžem prejsť, na ktorý si nemôžu deti položiť deku? Pekné slová o záchrane zelene sú nanič, ako je aj nanič znečistený trávnik. Paradoxne sa dostaneme do situácie, že čím menej zelene, tým menej psích hovienok v nej. Ak si mám vybrať medzi garážou a hovnom, beriem garáž.

      
  Príspevok:  ::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-18  11:50:56
  Autor:  fero
  Text príspevku:  
  pan k2n , myslel som to v dobrom, vážim si vašu odvahu isť s kožou na trh, pozrite kolko volených zástupcov - a to je ich psia povinnosť - má snahu a záujem tu kožu na trh dať. Bola to len pre vás výzva pomocť brániť zelen a park, teda životné prostredie tých čo tam žijeme proti barbarstvu ktoré sa chystá. Boj z ludskou blbosťou je ťažky, nielen s tými čo maju takéto nápady ale aj s ludmi okolo seba, vid príspevok ked radšej ako park chce niekto garáž, asi o jednu má zaujem. Stačí mu argument psie hovienka na tráve. Ťažko sa súperí z blbosťou, a aj preto je táto stránka potrebná povedať nahlas niečo a brániť ju aj ked anomnym názorom. Takže to na vás bolo skor požiadavka o podporu záchrany zelene a životného prostredia pre tých čo tam žijeme. Bolo by zaujímavé zobrať vzorček zeminy z okolia garáži a zmerať ich kontamináciu kyselinami, ropnými látkami a podobne. Tam asi nechceme spieť, zastavať si pod oknami nezmyselné stavby zničiť si okolie bydliska

      
  Príspevok:  ::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-18  11:56:08
  Autor:  jana
  Text príspevku:  
  --- ked už je takáto koncepcia, prečo sa neuobili garáže pred školou namiesto parku? ved je tam miesta dosť. Nechápem niektoré veci ktoré sa tu dejú, asi je to rozhodnutie v kancelárii bez kontaktu s občanom. Radšej uspokojiť 15 majiteľov aut ako 500 občanov sídliska

     
  Príspevok:  :::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-18  11:58:23
  Autor:  .
  Text príspevku:  
  Len nezabúdaj že každý kúsok zelene a teda aj trávnika plní aj inú veľmi dôležitú funkciu a nieje len na prechádznie, je dôležitý pre to, čo dýchame. len si spomeň čo si sa učil v škole. Pokial psy kadia do trávnika nak to nieje správne ale trochu lepšie ako keby kadili na chodníky a museli im vyhýbať.

       
  Príspevok:  :::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-18  12:15:46
  Autor:  ...
  Text príspevku:  
  Čo na to hovorí Územný plán mesta? Nemá tam byť podľa neho náhodou verejná zeleň? Alebo je ÚP dobrý len na zaplatenie faktúry za jeho vypracovanie? ÚP, ozvi sa!!!!

  Príspevok:  feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-18  01:08:56
  Autor:  Rana pod pás
  Text príspevku:  
  sedím na nočnej a čítam holíčana. Neverím očiam, ale asi preto že je noc asníva sa mi. Ked vidím inzerát ako na M.Nešpora mesto ponuka pozemky parku na výstavbu garáži, zdá sa mi že niekto stratil sudnosť s rozum. Som zvedavý či K2n bude tak iniciatívny, ako ked išlo jednosmerku okolo jeho bydliska. Už len čakám kedy budu pozemky na garáže medzi činžiakmi na Lučkach. 16 garáži pri prírastku vozidiel aký je teraz nič nerieši, ale 16 garáži zabije jeden z mála parkov ktoré čakali na revitalizáciu. Namiesto toho dalšie opachy k tým čo tam strašia - terajšie garáže, kotolna, uholna a výkvet holíča v lekárenskej bytovke. Tuším už sa tam niečo pohlo, aby okolitým obyvateľom sa uľavilo, ale to je iný problém. Som zvedavý, či niekomu leží na srdci príroda a jej stav, nápad z garážami je typický prejav myslenia ako rozvíjať Holíč, to by ma ani v sne nenapadlo, ale niekoho ako vidím taká somarina vážne napadla. Som zvedavý čo poslanci tohto obvodu a čo obyvatelia? Vážne si necháte zobrať kus zelene? Skor by som tam čakal park, lavičky, zelen, miesto pre hry detí!

   
  Príspevok:  :feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-18  07:03:47
  Autor:  naťo
  Text príspevku:  
  Nič nebude. Budú obchody, supermarkety, cesty, garáže, výťahy... na prírodu sa podívaj v telke alebo si odskoč do "Země krále Miroslava"!

   
  Príspevok:  :feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-18  07:15:12
  Autor:  chodec
  Text príspevku:  
  V prípade jednosmerky pri garážach na Lúčkach, zhodou okolností pri byldlisku k2n, išlo hlavne o komplikovaný príjazd ku garážam a ten sa vyriešil.Zjednosmernej cesty sa stala dvojsmerná a dá sa povedať že s čiastočne vyššou premávkou. Pozorne sleduj čo píše k2n a zistím že sa stará hlavne o problémy trápiace väčšinu obyvateľov mesta Holíč a často zadrapuje nepríjemne aj do vedenia mesta

    
  Príspevok:  ::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-18  07:50:34
  Autor:  fero
  Text príspevku:  
  ved preto som to tak napísal , Verím, že bude nepríjemný aj v tomto prípade, ved je to naozaj šiblý nápad, Asi sme mesto garáží, pozri ako sa rozhodovalo o garáži pri zdravotnom strediku, podobný chaos.

     
  Príspevok:  :::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-18  08:24:39
  Autor:  chodec
  Text príspevku:  
  Máš pravdu toto mesto tak ako pomaly vo všetkom nemá koncepciu ani pri výstavbe garáží, stavajú sa tam kde je kúsok zeme, alebo kde je lobistický záujem niekoho postaviť si vo svojej blízkosti garáž.

        
  Príspevok:  ::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-19  09:25:10
  Autor:  jackie
  Text príspevku:  
  Pekne napísané, úplne súhlasím. Je to výsmech nás občanov čo si mestskí úradníci chcú dovoľovať. Pre 19 ľudí zničiť zeleň. Fuj !!! Postavte na tie stávajúce garáže, vymyslite niečo, postavte tam parkovací dom, ale do výšky nie pohodlne do šírky. Hamba, hnus.

       
  Príspevok:  :::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-19  09:28:20
  Autor:  berky
  Text príspevku:  
  Akí poslanci, sú to len figúrky v rukách primátora. Čo tých zaujímajú nejakí občania ?

        
  Príspevok:  ::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-19  11:48:54
  Autor:  zzz
  Text príspevku:  
  Všetko je prozaickejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Jednoducho si niektorý, pravdepodobne konkrétny podnikateľ potrebuje zarobiť a na výstavbe garáží. Použije sa k tomu osvedčený a v praxi odskúšaný model, viď ako sa stavali garáže na Lúčkach. To sa podnikateľovi predá pozemok, ten na ňom postaví garáže a tie potom jednotlivo rozpredá. Zisk na jednej garáži cca 100 tis. korún. Oficiálnym dôvodom a argumentom pre verejnosť bude akože veľký záujem o garáže v danej lokalite, teda tzv. občiansky záujem a dodávateľský spôsob sa volí z dôvodu záruky kvality a jednotnosti výzoru garáží. No a podnikateľ sa bude akože vyberať, hoci ten je už dávno jasný, ale divadlo musí byť, veď ako by to vyzeralo! A ochrancom prostredia sa to už nejak vysvetlí, alebo aj nie. Načo aj!

         
  Príspevok:  :::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-19  13:12:31
  Autor:  berky
  Text príspevku:  
  Ale veď takto to fungovalo za Horáka. Žeby podobné praktiky zaćal uplatňovať aj Čambala ? Rýchlo sa učí !!!

          
  Príspevok:  ::::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-19  17:44:14
  Autor:  sss
  Text príspevku:  
  Obidvaja Horák aj Čambala sú rovnakí.

      
  Príspevok:  ::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-19  08:08:46
  Autor:  olin
  Text príspevku:  
  to nie je o uzemnom pláne ani o loby pre niekoho, to je o úcte k ludom a prírode. Neviem ako zareaguju poslanci tohto obvodu, páni Nagy, Bystrický, Ivanová, Zethyová? Alebo klasika, záujem o obvod je iba na voľbách. Kolkí ste sa s nimi stretli debate o záujme ich voličov, Alebo čo na to odbor výstavby a životného prostredie, zase klasika rozprávočky?

       
  Príspevok:  :::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-19  08:42:45
  Autor:  nechápem
  Text príspevku:  
  Nie som nadšená ked vidím ako sa zaberá priestor pre Lídl, či neviem čo sa stavá v meste Billa alebo čo to bude, alebo či bude Tesco. Ale je viem to pochopiť, je to daň k našej spokojnosti, zaberá sa niečo pre služby ktoré služia uplne všetkým, lebo potraviny potrebujeme k životu všetci a chceme pohodlné nákupy a sortiment. Takže je to daň v prospech nás všetkých. Alen nikdy by som neverila, že niekoho môže napadnuť siahnuť na park v okolí bytov len v zurvalom zaujme uspokojiť pár ludí pre ich plechové vozítka. To fakt v tomto meste už sa stráca súdnosť, má naozaj niekto odvahu toto navrhovať? Dlhšie mi trvalo než som z maličkej situácie v holíčane pochopila kde sa to má stavať . Bol to šok, stačí čo už si táto časť mesta užila z asociálov, z polorozpadnutej kotolne a zlepencov garáží. Som zvedavá či sú ľudia schopní obhájiť si rozum a postavia sa proti tejto blbosti. Myslím si, že to bude malá vojna až aj ostatní pochopia kde a o čom to je

           
  Príspevok:  :::::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-20  14:14:54
  Autor:  x
  Text príspevku:  
  Nie sú rovnakí. Rovnakí by boli len ak by akciu dostal "čiste náhodou a nanajvýš vďaka najlepšej ponuke" Ing. Zethy.

            
  Príspevok:  ::::::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-21  09:34:18
  Autor:  druk
  Text príspevku:  
  Ale no tak, meno nie nie dôležité, dôležitý je princip. Jednoducho tie garáže sú hlúposť, uspokoja 19 ľudú, nabalí sa pár ľudí a nasratých bude 1000 ľudí. Tak, tak

             
  Príspevok:  :::::::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-21  10:53:54
  Autor:  x
  Text príspevku:  
  Aj meno je dôležité. Veď pri kúpalisku nahromadený starý stavebný materiál treba zhodnotiť. A použitý princíp sa už neraz osvedčil. Že bude nasratých zopár ľudí? Koho to trápi? Hádam si nemáme myslieť, že proti garážam sa postavia poslanci ako je p. Zethyová, či nedajbože odborník cez garáže na najnevhodnejších miestach, teda Dr. Nagy?

              
  Príspevok:  ::::::::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-21  13:51:21
  Autor:  asi tak to nejako je
  Text príspevku:  
  ale to nie je o stavebnom materiále, ani o tom,že zastupiteľ ktorého sme si tam zvolili, vzhľadom k nezmyslu ktorý sa realizova na zdravotnom stredisku asi ťažko bude obhajovať zaujmy obyvateľov. Nemyslím si ,že by poslanci oplývali záujmom chrániť občana, to už sme si zvykli, že ich poznáme na fotkách pred volbami. Ale tak nám treba. Horšie je,že to vôbec niekoho napadlo, a že to niekto myslel vážne. TO fakt už hraničí so zdravým rozumom. Stačí uvažovanie - park pre nikoho pred školou /vlastne je pre koho, určitá skupina z naprotivnej bytovky ho asi rada obsadí / , z parku v sídlisku pre ludí urobne garáže ! čo nás ešte čaká aká skuška. Už aby ste svojim deťom kupovali monterky aby chodili do tých garáži na prax.Ale neverím, že by zostalo len pri tejto stránke, čo vidím vyvoláva to hlavne ked sa dozvedeli ludia o lokalite, vyvoláva to riadnu burku odozvy a kritiky. Len úrad akosi mlčí, ale dá sa to chápať, ved taká blbosť neviem aký argument by kto vymyslel aby to obhájil.

             
  Príspevok:  :::::::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-21  13:52:39
  Autor:  drukovi
  Text príspevku:  
  Druku to snád nepotrebuje ani čo dodať, presne si to pomenoval.

              
  Príspevok:  filozofiaReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-21  14:16:19
  Autor:  Filozof
  Text príspevku:  
  Prvé pravidlo chápania samosprávy: Ak chceš pochopiť čo sa robí, najprv zisti kto to robí a oči sa ti otvoria rýchlejšie.

               
  Príspevok:  :::::::::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-21  15:31:20
  Autor:  jackie
  Text príspevku:  
  V zastupiteľstve máme samích odborníkov na garáže Nagy, Zethyová a spol.

                
  Príspevok:  ::::::::::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-23  11:26:05
  Autor:  lena
  Text príspevku:  
  akosi je ticho o garážach, Niekto dostal rozum a spamätal sa, alebo nie je odvaha komentovať rozčúlenie občanov. Počula som, že na M.Nešpora behaju aktivisti s petíciou odsudzujúcou tento počin a žiadajúcou zrušenie tohto nápadu. Asi to ludia radi podpíšu, čakám kedy sa niekto zastaví, rada pripojím podpis.

                 
  Príspevok:  :::::::::::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-24  10:55:12
  Autor:  nnn
  Text príspevku:  
  Možno by veci pomohlo, ak by sa text petície zverejnil aj pre širšiu verejnosť, napríklad aj zverejnením na tejto stránke. Dobrú vec treba podporiť a nezmysel treba zniesť zo sveta.

                  
  Príspevok:  ::::::::::::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-24  21:09:42
  Autor:  holičan z nešporovej
  Text príspevku:  
  čo tak podobný text petície? skuste ho doplniť, upraviť alebo zmenit :

  S rozhorčením reagujeme na výzvu v Holíčane o ponuke na vybudovanie garáží na mieste parku medzi obytnými domami na sídlisku M. Nešpora v Holíči. Pozastavujeme sa nad tým, ako niekto kompetentný môže vôbec navrhnúť podobný zámer. Odsudzujeme takýto vulgárny prístup k životnému prostrediu a žiadame o zastavenie akýchkoľvek podobných zámerov na danom mieste, ale i na ostatných podobných miestach mesta. Žiadame, aby kompetentní mesta zabezpečili revitalizáciu tohto parku, aby namiesto tohto nezmyselného návrhu bol park upravený a slúžil občanom ako miesto krásnej zelene , ako miesto oddychu a spríjemňovalo ich život.

                   
  Príspevok:  :::::::::::::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-25  08:08:59
  Autor:  druk
  Text príspevku:  
  súhlasím, dajte to niekto s právnickým vzdelaním dokopy a skúsime to poslať na www.holican.com nech to nejako zorganizujú.

                    
  Príspevok:  ::::::::::::::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-25  15:30:36
  Autor:  peticia ku garážam na m.nešpor
  Text príspevku:  
  Petičné právo
  Každý má právo sám alebo spoločne s inými obracať sa vo veciach verejného alebo iného spoločného záujmu na štátne orgány a orgány územnej samosprávy so žiadosťami, návrhmi a sťažnosťami.

  Petícia nesmie vyzývať k porušovaniu ústavy a zákonov, popieraniu alebo obmedzovaniu osobných, politických alebo iných práv osôb pre ich národnosť, pohlavie, rasu, pôvod, politické alebo iné zmýšľanie, náboženské vyznanie a sociálne postavenie, alebo k roznecovaniu nenávisti a neznášanlivosti z týchto dôvodov alebo k násiliu alebo hrubej neslušnosti.

  Na zostavenie petície, obstaranie podpisov pod ňu a doručenie petície orgánu verejnej správy môžu osoby podávajúce petíciu vytvoriť petičný výbor. Ak nie je vytvorený petičný výbor, musí sa v petícii určiť osoba, ktorá dovŕšila vek 18 rokov, na styk s orgánom verejnej správy.

                     
  Príspevok:  :::::::::::::::::::feroReakcia na príspevok
  Vložené dňa:  2008-04-27  16:32:33
  Autor:  beriem rozumné veci, ale táto
  Text príspevku:  
  beriem Lídl, Billu, možno bude aj tesco, možno sa niečo udeje aj so zdravotným strediskom, myslím, že mgr. vystrčilová ukazala ako sa dá pekne budovať aj pre tých ktorým zdravie nesluži. Ale že niekoho napadne ponuknuť vynímočne dobre orientovaný park medzi hustou bytovou zástavbou, ktoru špatí stará kotolna a staré garáže, tak to by ma ani v sne nenapadlo prísť s niečím takým. Asi ten čo to vymyslel keby videl aku odozvu tento nezmysel vyvolal, aké negatívne hodnotenie, asi by sa zamyslel čo spískal a rýchle zbalil tento šiblý nápad do kufra. Skorej by som čakal, že sa niekto zobudí, a zo starej kotolne a uholne vznikne stredisko služieb/ kaderníctvo, čistiaren, ,,, možno aj ambulancie tým ktorý nechcu zostať v zdravotnom stredisku, a iné podobné ľudom služiace aktivity.

  Späť na zoznam tém      Späť an tému